Podczas prezentowanej krótkiej scenki wcieliły one się w role redaktorek radia - „Rozgłośnia Miękinia”, w nawiązaniu do „Ptasiego radia” Juliana Tuwima, i przedstawiły ciekawostki biograficzne Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Wandy Chotomskiej, Ludwika Jerzego Kerna i Agnieszki Frączek, wiersze tych znanych i lubianych poetów, dzieci losowały do przeczytania.
W konkursie uczestniczyło 47 uczniów. W Jury konkursu zasiadały panie:
vi-ce dyrektor Małgorzata Biszczak-Kunik, p. Anna Zalewska oraz p.Maria Zielińska. Ocenie podlegało : tempo czytania, wyrazistość intonacja, interpretacja i poprawność.
Dnia 23 czerwca został przeprowadzony apel podczas, którego zostały wręczone dyplomy uczestnictwa dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursie, a także nagrody dla zwycięzców.
Oto zwycięzcy:
W klasach pierwszych
I miejsce zajęli:
-Zuzanna Winiarska kl.1c
-Iwo Kutkiewicz kl.1c
II miejsce
-Lidia Zaremba kl.1c
III miejsce
-Angelika Niedzielska kl.1c
- Jan Tomczak kl.1a
- Oliwia Wielińska 1a
W klasach drugich:
I miejsce zajęli:
- Marta Trzyna kl. IIa
- Marcelina Bałchanowska kl.IIb
- Roksana Rudnica kl.IIb
II miejsce:
- Jakub Czerwiński kl.IIa
- Malwina Dąbrowska kl.IIb
- Bartosz Osic kl.IIb
III miejsce:
-Maciej Lalewicz kl.IIa
- Izabela Hajdyła kl.IIb
W klasach trzecich
I miejsce zajęły:
- Jagoda Buchbach kl. IIIb
- Anna Grudzińska kl.IIIb
- Julia Ikoniak kl.IIIb
II miejsce:
Maciej Kubiak kl.IIIb
III miejsce:
-Iga Lisiecka kl.IIIa
- Franciszek Kawiński kl. IIIb
Serdecznie gratulujemy!
Oprócz nagród, zdobytych w konkursie „Pięknego czytania” zostały wręczone upominki w postaci kredek, dla dzieci wyróżnionych konkursie plastycznym „Ilustrowanego Wierszyka Logopedycznego” klas II i III. Wyróżniono:
Kl. IIa
-Wiktorię Borecką, Wiktorię Włodarczyk
Kl.IIb
-Aleksandrę Beśkę
IIIa
- Kingę Grabowska, Karolinę Osiecką
IIIb
- Annę Grudzińską
IIIc
-Katarzynę Mitro, Karolinę Grzelewską
W czasie trwania apelu, wręczono także, nagrody uczestnikom konkursu zorganizowanego w ramach Kółka Europejskiego, pt„Co wiem o krajach UE” który odbył się w maju
- I miejsce zajęła:
- Emilia Duńska
II miejsce:
- Karolina Osiecka
Mateusz Broda
III miejsce
- Jan Konarski
W czerwcu odbył się konkurs ortograficzny „Mały mistrz ortografii”. A oto laureaci konkursu:
I miejsce
-Maksymilian Tomczak
II miejsce
-Marta Kunecka
III miejsce
-Jakub Partyka
Oba konkursy zorganizowała Pani Grażyna Durman
Serdecznie Gratulujemy !
Zapraszamy do udziału w konkursach w przyszłym roku szkolnym.
Wesołych i bezpiecznych wakacji
Elżbieta Piasta