Zbieramto w Szkole - Razem możemy wszystko ::Szkoła Podstawowa w Miękini

Zbieramto w Szkole - Razem możemy wszystko

2021-04-27

Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Miękini dołączyli do projektu ekologiczno- charytatywnego „ Zbieramto w szkole”.

Celem programu jest niesienie pomocy najbiedniejszym, wśród których pracują  misjonarze Sercanie.  Pomagają oni  najuboższym ludziom między innymi  w Czadzie i na Filipinach, czy Boliwii, gdzie nawet woda jest luksusem. Przy okazji zbiórki surowców wtórnych zwracamy również uwagę na potrzebę ekologicznych działań i szacunku do zasobów Ziemi.

Możemy pomóc przynosząc do szkoły stare baterie, niepotrzebne klocki lego, aluminiowe puszki, a nawet  stare telefony komórkowe. klocki lego. Przedmioty te poddane recyklingowi lub sprzedane uczynią jeszcze wiele dobra.

Powyższe przedmioty (podpisane która klasa lub grupa przedszkolna) należy wkładać do pojemnika ustawionego przed wejściem do szkoły.

Uczniowie/dzieci klas/grup, które włączą się do akcji, zostaną nagrodzone słodkimi niespodziankami.

Wierzymy w to, że nie zabraknie chętnych do wsparcia naszej akcji. Bardzo liczymy na pomoc przedszkolaków, rodziców a także środowiska lokalnego.

Porozmawiajcie o naszej akcji z sąsiadami, znajomymi. Może i oni mają niepotrzebne, zalegające w zakątkach domu przedmioty, których z chęcią się pozbędą.

Akcja trwa do 1 czerwca  2021r.

Koordynatorzy projektu:

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego


Szkoła Podstawowa
im. Orła Białego w Miękini

 

55-330 Miękinia,

ul. Szkolna 2

tel.71/7360071

fax.71/7360070

 

 

 

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Rok szkolny
od: 2020-09-01 do: 2021-06-25

Do wakacji zostało: 42 dni