Zwycięski Turniej Szachowy Jakuba Pochwały ::Szkoła Podstawowa w Miękini

Zwycięski Turniej Szachowy Jakuba Pochwały

2021-06-14

Z dumą informujemy, że Jakub Pochwała uczeń klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Miękini zwyciężył w Powiatowym Turnieju Szachowo-Warcabowym, który odbył się 12 czerwca w Piersnie( gmina Kostomłoty).

szachy-ruchomy-obrazek-0079Organizatorem turnieju był miejscowy radny Ryszard Pisarek oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kostomłotach. Zawody rozgrywane był w konwencji otwartej, co oznacza, że w turnieju mogli brać udział zarówno amatorzy, jak i zawodnicy klubów sportowych, bez podziału na płeć i grupy wiekowe. szachy-ruchomy-obrazek-0040Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim, kojarząc zawodników za pomocą  programu komputerowego, na dystansie 7 rund, z tempem gry 10 minut dla zawodnika. W imprezie wzięło udział 13 uczestników ze wszystkich gmin powiatu średzkiego. Czas gry był mierzony przy pomocy zegarów szachowych. szachy-ruchomy-obrazek-0038Zmagania były okazją do podjęcia bezpośredniej rywalizacji sportowej  dla zawodników powiatu średzkiego, po poluzowaniu obostrzeń pandemicznych.

Jakub wygrał wszystkie, spośród siedmiu partii  i zwyciężył bezapelacyjnie  w turnieju, pokonując dwóch utytułowanych seniorów, w tym Macieja Plutę ze Środy Śląskiej - byłego zawodnika ligowego, zwycięzcę wielu turniejów. Kuba od trzech lat trenuje szachy w KS MKS Rokita Brzeg Dolny i na co dzień jest zawodnikiem tego klubu.szachy-ruchomy-obrazek-0031