Warsztaty wsparcia psychologicznego ::Szkoła Podstawowa w Miękini

Warsztaty wsparcia psychologicznego

2021-12-20

W połowie grudnia dla uczniów klas siódmych i ósmych naszej szkoły przeprowadzone zostały warsztaty w zakresie zdrowia psychicznego i dobrostanu emocjonalnego.

Główny nacisk położony był na radzenie sobie z kryzysem emocjonalnym, budowaniem świadomości radzenia sobie z nieprzyjemnymi emocjami oraz tworzenie własnej instrukcji obsługi kryzysu emocjonalnego. Warsztaty poprowadziła psychoterapeutka i socjoterapeutka Cecylia Bieganowska "Psychoterapia i rozwój".

Zadawaliśmy sobie pytania o to, co zrobić, aby lepiej radzić sobie z napięciem i stresem, kiedy smutek powinien zacząć być niepokojący, oraz w jaki sposób brać odpowiedzialność za budowanie wspierających relacji w swoim życiu. Wszyscy uczniowie nauczyli się dwóch bardzo skutecznych technik samoregulacji oraz popracowali nad własnymi kompetencjami społecznymi, które mogą być pomocne w tworzeniu swoich kręgów wsparcia. A wszystko to w atmosferze trenowania samożyczliwości i wyrozumiałości dla własnych trudności.

Teraz pozostaje już jedynie regularne trenowanie zdobytych umiejętności!

Serdecznie dziękujemy pani Cecylii za to nieocenione wsparcie w tych trudnych czasach. Dziękujemy za poświęcony czas i dzielenie się swoją profesjonalną wiedzą.

Warsztaty dla naszych uczniów ufundowała w całości Gmina Miękinia- serdecznie dziękujemy! I.G.

 

 

 

 

 

 

 

Galeria


Szkoła Podstawowa

im. Orła Białego w Miękini

55-330 Miękinia

ul. Szkolna 2

tel.71 314 49 81, 71 314 49 62

 

 

serce-ruchomy-obrazek-0512

 

 

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Rok szkolny
od: 2021-09-01 do: 2022-06-24