::Szkoła Podstawowa w Miękini:: ::Szkoła Podstawowa w Miękini

 

LOGOPEDA – to specjalista zajmujący się diagnozowaniem,stymulacją rozwoju mowy, profilaktyką, oraz terapią zaburzeń mowy.

 

„Jeśli chcemy zgłębiać prawdę o świecie,

to zawsze musimy opierać się na mowie.”          

 - Rudolf Steiner

  

Szanowni Rodzice!

Zaburzenia komunikacji i wymowy dziecka negatywnie wpływają na jego ogólny rozwój, na funkcjonowanie w przedszkolu, w szkole, a przy braku terapii logopedycznej - w życiu dorosłym.

Przede wszystkim ograniczają rozwój poznawczy, ponieważ dziecko nie może formułować swoich potrzeb, prowadzić prawidłowo dialogu, a to właśnie poprzez rozmowę przekazujemy dziecku najwięcej informacji o świecie. Rozwój społeczny i emocjonalny jest również zakłócony. Integracja społeczna wymaga umiejętności komunikowania się i trudno jest funkcjonować w grupie, nawiązać kontakty z innymi, jeśli zaburzone jest rozumienie mowy, gdy uczeń „nie czyta” emocji innych lub ma lęk przed mówieniem. Niejednokrotnie zdarza się, że uczniowie z opóźnionym rozwojem mowy mają zablokowaną funkcję wyrażania swoich uczuć, mogą być wycofani, nieśmiali, impulsywni i skrajni lub poszukujący innej drogi do ich wyrażenia, np. poprzez krzyk, płacz, agresję. Zdarza się, że są wyśmiewani lub odrzucani przez rówieśników. Spada jego samoocena, wiara we własne siły. Poczucie bezpieczeństwa u dziecka, które odczuwa ograniczenia z powodu zaburzeń mowy może być zagrożone. Niejednokrotnie wady wymowy przyczyniają się do powstawania trudności dzieci w pisaniu i czytaniu, ponieważ dzieci piszą i czytają z błędami, tak jak mówią i słyszą.

W trosce o dziecko, o każdego ucznia, o wyrównanie deficytów oraz umożliwienie mu sukcesów w nauce na miarę jego możliwości bardzo istotna jest diagnoza logopedyczna, niwelowanie zakłóceń w rozwoju mowy oraz współpraca i zaufanie rodziców do specjalisty.

                                                                     Małgorzata Frącek,

                  neurologopeda kliniczny, pedagog

 

         Konsultacje logopedyczne dla rodziców

Konsultacje odbywają się w każdy wtorek w godzinach 15.00 – 16.00 w budynku szkoły w pokoju nr 16 na pierwszym piętrze. Zapraszam.

Małgorzata Frącek, neurologopedka kliniczna

ZDJĘCIA

NOWE ZDJĘCIA

PROPOZYCJE ZABAW LOGOPEDYCZNYCH

LOGOPEDIA-PYTANIA I ODPOWIEDZI

JAK MOGĘ POMÓC DZIECKU W ROZWOJU JEGO MOWY?

KIEDY MOWA ROZWIJA SIĘ PRAWIDŁOWO?

 

Szkoła Podstawowa

 im. Orła Białego w Miękini

ul.Szkolna 2, 

55-330 Miękinia

tel. 713144981, 

713144962

 

orzel-ruchomy-obrazek-0099

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Wakacje - wszystkim życzymy wspaniałego wypoczynku!
od: 2024-06-22 do: 2024-08-31