Zwiedzanie przez poznawanie ::Szkoła Podstawowa w Miękini

Zwiedzanie przez poznawanie

2022-06-23

20 czerwca br. uczniowie wszystkich klas trzecich uczestniczyli w projekcie: ZWIEDZANIE PRZEZ POZNAWANIE, przygotowanym przez panią dyrektor Angelę Wantuch i katechetkę Marzenę Śnieżek .

smileyCelem projektu było poznanie przez uczniów klas trzecich, przyszłych sal lekcyjnych i nauczycieli, wzbudzenie ciekawości i przełamanie strachu przed rozpoczęciem nauki w klasie czwartej. Rozbudzenie nadziei i zachęta do podjęcia z odwagą nauki we wrześniu.

surpriseUczniowie z wielkim zaciekawieniem poznawali szkolne pomieszczenia i różnice w  ich przeznaczeniu. Bardzo spodobały im się pracownie naszej szkoły. Największym zainteresowaniem cieszyła się sala biologiczna, gdzie uśmiechnięta pani Agnieszka Ćwiąkała z wielką pasją prezentowała pomoce dydaktyczne w nauczaniu przyrody i biologii. Również pracownia zajęć artystycznych wzbudziła podziw, ponieważ jest to największa sala lekcyjna w naszej szkole. smileyPani Violetta Kita, która w naszej szkole uczy plastyki i techniki pokazała piękne prace dzieci wykonane na technice. Trzecioklasiści odwiedzili gabinet języka polskiego, gdzie Pani Ola Dzierza przybiła piątkę każdemu, na poczet piątek z języka polskiego  w klasie czwartej. Pani Dorotka Wagus-Mańka- nauczycielka języka angielskiego,  zaprosiła uczniów do sali, gdzie pozwoliła im usiąść w ławkach, aby sprawdzić czy są wygodne. Pan Mariusz Strzałkowski- historyk w naszej szkole z wielką pasją wprowadził uczniów w tajniki historii.smiley Można było podziwiać wspaniałe eksponaty w sali historycznej. Do dzieci uśmiechały się ze znanych już gabinetów: pani psycholog Iwonka Godorowska i pani pedagog Monika Bouazzi.  Również dzieci odwiedziły gabinet pani dyrektor Katarzyny Strąk- która wyraziła ogromną  radość widząc przyszłych czwartoklasistów. Dzieci również zainteresowała sala do geografii, gdzie pani Małgorzata Kowalska prezentowała ciekawe puzzle i gry rozwijające naukę geografii. Uczniowie zadawali wiele pytań, zwłaszcza interesowały je mapy z państwami. smileyDzieci były na lekcji języka niemieckiego, gdzie pani Dorota Pańczyszyn opowiadała o podziale dzieci na grupy językowe w klasie czwartej. Podczas naszej wędrówki dzieci poznały panią Beatę Szczerbę- nauczycielkę matematyki, panią Ewę Filist –nauczycielkę języka polskiego, panią Alicję Salmonowicz- nauczycielkę języka niemieckiego, panią Beatę Wolny-nauczycielkę matematyki i informatyki. Bardzo ciekawa okazała się wizyta u pani Marii Sieroty, która  pozwoliła dzieciom usiąść w ławkach i przeprowadziła pogadankę na temat zdolności matematycznych trzecioklasistów. Ponieważ dzieci wyrażały wielkie zainteresowanie nauką matematyki pani Maria, na koniec spotkania, obdarowała je cukierkami. Spotkaliśmy podczas zwiedzania wielu nauczycieli naszej szkoły, którzy bardzo serdecznie witali się ze swoimi przyszłymi uczniami. smileyRównież na zapoznanie udaliśmy się do pani woźnej Joli-która od klasy czwartej będzie opiekować się starszymi uczniami. Na koniec dzieci wyraziły ogromną radość, że mogły w ostatnim tygodniu nauki zwiedzić miejsca w szkole, gdzie do tej pory nigdy nie byli, bo mogli tylko przebywać na swoich piętrach.

heartSerdecznie dziękujemy pani dyrektor Małgorzacie Biszczak –Kunik, która z wielkim uznaniem i poparciem przyjęła nasz projekt. Dziękujemy nauczycielom, którzy otworzyli nie tylko swoje sale, ale serca aby dodać otuchy i odwagi na dalszą naukę dzieci.

Również dziękujemy trzecioklasistom, którzy przyjęli zaproszenie do projektu i już z odwagą od września przekroczą progi naszej szkoły.yes

Marzena Śnieżekangel

 

 

 

Galeria


 

 


Szkoła Podstawowa

im. Orła Białego w Miękini

ul.Szkolna 2,

55-330 Miękinia

tel. 713144981,

713144962

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Rok szkolny
od: 2023-09-04 do: 2024-06-21