Kolejna konkursowa wycieczka do Myśliborza ::Szkoła Podstawowa w Miękini

Kolejna konkursowa wycieczka do Myśliborza

2022-09-29

26 i 27 września klasa 5a spędziła w Myśliborzu koło Jawora. Była to kolejna grupa uczniów, która w konkursie „Edukacyjna Ścieżka Przyrodnicza” wygrała dwudniowy pobyt w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawczej „Salamandra” w Myśliborzu.

ptak-emotikon-ruchomy-obrazek-0004Kolejna wycieczka ufundowana przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, Karkonoski Park Narodowy, Park Narodowy Gór Stołowych oraz Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną we Wrocławiu, była ciekawą przygodą ekologiczną.tanczacy-emotikon-ruchomy-obrazek-0008

W pierwszym dniu pogoda nie sprzyjała lekcjom i zabawom na świeżym powietrzu, dlatego uczniowie stacjonarnie brali udział w warsztatach laboratoryjnych, ucząc się obsługiwać profesjonalne mikroskopy i przygotowując preparaty. Następnie wszyscy projektowali i własnoręcznie malowali ekologiczne torby. Powstały prawdziwe arcydzieła plastyczne! zajety-emotikon-ruchomy-obrazek-0024Dużo emocji wzbudziło też robienie glicerynowych mydeł, które były kolejnym punktem programu wycieczki.  Mydełka zachwyciły nas kolorami i pięknymi owocowymi zapachami. Po pracy z mydełkami, przed kolacją,  obejrzeliśmy przyrodniczy film o ptakach zamieszkujących parki krajobrazowe Dolnego Śląska.ptak-emotikon-ruchomy-obrazek-0008

Po dość krótkiej nocyzaszokowany-emotikon-ruchomy-obrazek-0111 i dobrym śniadanku w restauracji „Kaskada”, zaświeciło słońce opalanie-emotikon-ruchomy-obrazek-0020więc mieliśmy szansę udać się w teren do Wąwozu Myśliborskiego, gdzie uczniowie uczyli się rozpoznawać tropy zwierząt, starali się zapamiętać pełne nazw drzew i uczyli się określania  ich wieku.

Atrakcją kończącą nasz pobyt, poza pysznym obiadem, jedzenie-i-picie-emotikon-ruchomy-obrazek-0036była lekcja w muzeum, gdzie mogliśmy zobaczyć ciekawe przyrodnicze eksponaty.

Pobyt w Myśliborzu był udany, a uczniom klasy 5a, w tej przyrodniczej przygodzie towarzyszyły panie: Magdalena Pietraszewska – pedagog i Iwona Godorowska-psycholog.

Zapraszamy do galerii, jest tam sporo bardzo fajnych zdjęć z naszego pobytu. I.G.owad-emotikon-ruchomy-obrazek-0003

 

 

 

 

 

 

 

Galeria

 


Szkoła Podstawowa

im. Orła Białego w Miękini

ul.Szkolna 2,

55-330 Miękinia

tel. 713144981,

713144962

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Rok szkolny
od: 2023-09-04 do: 2024-06-21