MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W NASZEJ SZKOLE ::Szkoła Podstawowa w Miękini

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

2022-11-24

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym roku ten wyjątkowy dzień upływał pod hasłem tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji.

balon-ruchomy-obrazek-0021W 1989 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła konwencję, która gwarantuje wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Konwencja o prawach dziecka ma za zadanie chronić dzieci i wspierać je w rozwoju.

„W tym roku Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzimy pod znakiem równości i tolerancji. To wartości, które UNICEF stara się promować na całym świecie i które powinny dotyczyć każdego dziecka.” -  powiedziała zastępca dyrektora generalnego Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF-u Renata Bem.

Do świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zaproszone zostały placówki edukacyjne z całej Polski. Udział w obchodach zadeklarowało ponad 2000 szkół i przedszkoli. Również nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do tej akcji. W piątek 18 listopada w naszej szkole zapanował kolor niebieski. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele tego dnia założyli ubrania w symbolicznym, niebieskim kolorze.balon-ruchomy-obrazek-0021

We wszystkich klasach obyły się zajęcia edukacyjne poświęcone tematyce praw dziecka. Na godzinach wychowawczych uczniowie klas 4-8 zapoznali się z prezentacją poświęconą Prawom Dziecka. Prezentację wykonali nasi wolontariusze Zuzia i Filip Piotrowscy. Dodatkowo klasy młodsze odwiedziła pani dyrektor Małgorzata Biszczak Kunik wraz z dwiema wolontariuszkami i podarowała wszystkim dzieciom plany lekcji z wybranymi prawami dziecka.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji wszystkie dzieci będą znały swoje prawa, ale nie zapomną również o swoich obowiązkach.

Zapraszamy do GALERII. Tam znajdziecie fotograficzną dokumentację DNIA PRAW DZIECKA.balon-ruchomy-obrazek-0021

wolontariusze

Zdjęcia podczas wydarzenia były robione sprzętem, który zakupiliśmy ze środków otrzymanych z rządowego projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

 

 

 

 

 

Galeria

 

 

 


Szkoła Podstawowa

im. Orła Białego w Miękini

55-330 Miękinia

ul. Szkolna 2

tel.71 314 49 81,

71 314 49 62

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Rok szkolny
od: 2022-09-01 do: 2023-06-23