W ramach tego w naszej szkole powiesiliśmy 3 plakaty edukacyjne:
*jeden informuje o odmianach miodów;
*drugi informujący o produktach uzyskiwanych od pszczół;
* trzeci o postaci, w jakiej dostępny jest miód i np. możliwości wykorzystania.
Dodatkowo obejrzeliśmy miodowy film edukacyjny, a także rozwiesiliśmy edukacyjne kalendarze biurkowe „piramidka” i kalendarze trójdzielne zawierające ciekawostki o miodzie. Kalendarze posłużą nam w trwającym nam roku szkolnym 2022/2023.
#FunduszPromocjiRoślinOleistych
#KZPRiRB
#edukacja miodowa
W ramach projektu edukacja miodowa 25 kwietnia w klasach 1a i 1c na zajęciach pojawiły się pszczółki. Uczniowie rozwiązywali zagadki, labirynty oraz zadania dotyczące życia pszczół - ciężko pracowali jak robotnice w ulu. W czasie zajęć można było przymierzyć strój pszczelarza, dokładnie zobaczyć jak wygląda ul, podkurzacz, pyłek kwiatowy a także odbyła się degustacja miodowa (miód gryczany, miód nektarowo-spadziowy, miód rzepakowy), nie zabrakło zabaw ruchowych. Podczas prezentacji, dzieci mogły również dowiedzieć cennych wiadomości z filmików jakie zobaczyły.
W każdej z klas odbyły się warsztaty, podczas których dzieci wykonywały świecę z prawdziwego wosku pszczelego. Przygotowaliśmy również z dziećmi plaster miodu 3D - wystawa na korytarzu.
Na zakończenie akcji chcielibyśmy zachęcić Was do włączenia się w różnorodne działania, które pomogą chronić pszczoły miododajne. Zatem, co możemy zrobić:
* sadzić i siać rośliny miododajne,
* pozostawić w ogrodzie tzw. „naturalną część” ,
* unikać pestycydów (chemicznych, silnie trujących oprysków) ,
* kupować miód od lokalnych pszczelarzy,
* budować „domki” dla dzikich pszczół .
Chętne dzieci i rodziców zapraszamy do zrobienia poidełek dla pszczół i wysłania na mobiDzienniku fotorelacji z akcji do wychowawcy klasy do dnia 05.05.2023r.
Serdecznie dziękujemy sponsorowi „Pasieka Odrzańska Mrozów” za ufundowanie rzeczy, które były niezbędne do przeprowadzenia DNIA MIODU.
A. Staszczyk, A. Maziarz